Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pomiar ciśnienia oleju i sprężania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pomiar ciśnienia oleju i sprężania

    Problem z zombkowanymi oponami występuje we wszystkich markach samochodów jeżdżących po polskich drogach .
    Te objawy wskazują na zużyte amortyzatory niestety nie dotyczy to naszych dróg ,nawet najlepsze amortyzatory nie są wstanie utrzymać koła dociśniętego do podłoża koło cały czas jest odrywane przez nierówności i dziury .
    Dodatkowy objaw to dźwięk podobny do zużytych łożysk kół można temu zaradzić ale pod warunkiem że opony nie są kierunkowe .
    Należy zmienić kierunek ich pracy koło pracujące na lewej stronie załozyć na prawą .
    hivision5

  • #2
    pomiar ciśnienia oleju i sprężania

    Witam mam takie pytanie ,byłem dziś w salon-serwis SKODA AUTO CENTRUM w moim mieście na pomiarze ciśnień sprężania i oleju ,sprężania mam po 27 w każdym cylindrze stwierdzono że jest bdobrze a ciśnienie oleju na wolnych obrotach mam 4,5atmosfery ,kierownik twierdzi że norma to minimum 2 a u mnie 2 razy tyle :shock: czy macie jakieś pomysły czemu tak?powiedziano mi ze to jest dobrze ze gorzej jak by było za niskie ale skąd takie wysokie może urządzenie do pomiaru mieli popsute :roll:
    260 kkm ,nalatane

    Komentarz


    • #3
      A jak to robili?
      Bo ZTCW to pomiar kompresji to sie robi po nocy, na zimnym silniku.
      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

      STOP ECO-TERRORISM!

      Komentarz


      • #4
        no nie było takiej możliwości ale samochód stał u nich kilka godzin .
        260 kkm ,nalatane

        Komentarz


        • #5
          A po co ten test byl wykonywany. Jaki byl jego powod. Taki temat byl walkowany kilka tygodni temu i ASO tez stwierdzilo, ze silnik jest na smietnik (czyt. do remontu kapitalnego) pomimo, ze auto jezdzi i nic mu nie jest.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            test był robiony dla własnych potrzeb ,co do ciśnienia w cylindrach to wiem ze 27 to jest bdobrze bo w książce pisze ze w nowym silniku powinno wynosić 25...31MPa ,a minimum to jest 1,9MPa, wiec jak ktoś mówi ze 26 na cylindrach to silnik do remontu to jest kompletna bzdura , natomiast zdziwiło mnie to za wysokie ciśnienie oleju i dlatego was zapytałem co o tym sądzicie .
            260 kkm ,nalatane

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem czy z cisnieniem oleju nie ma jakies zaleznosci zimny cieply silnik. Na zimnym jest wiecej, potem spada i jest nizsze.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Jest pytanie takie odnosnie cisnienia oleju; jaki olej uzywasz, czy własciwych parametrów jak zaleca producent?
                I drugie, czy ten test cisnienia oleju robili ci poprzez wkręcenie manometru, czy tylko np. VAGiem ?
                Pozdr.
                VW Sharan AUY 115 PS, Seat Cordoba ASZ 131 PS

                Komentarz


                • #9
                  olej Mobil1 5W50 ,a chyba wkręcili manometr ale nie jestem na 100%pewny bo przy tym nie byłem.
                  260 kkm ,nalatane

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Nie wiem czy z cisnieniem oleju nie ma jakies zaleznosci zimny cieply silnik. Na zimnym jest wiecej, potem spada i jest nizsze.
                    Dokładnie tak jak piszesz zbyt wysokie ciśnienie osiaga się na zimnym oleju (ponieważ jeśli np. na zewnątrz jest trochę poniżej zera to się olej w prawie "margarynę" się zamienia i zara po odpaleniu jest wysokie ciśnienie ) lub jak przelejesz oleum ( co niechybnie na swoim przypadku mogę potwierdzić ops: ) ale żeby od razu coś wymieniać ???

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez meo14
                      olej Mobil1 5W50 ,a chyba wkręcili manometr ale nie jestem na 100%pewny bo przy tym nie byłem.
                      Jesli stosujesz taki olej jak piszesz Mobila sytetyk, to powinno być wporzaadku po tej stronie, ale chociaż masz zalecenie pewnie 5W40, tylko teraz mysle o przekłamaniu czujnika olejowego w silniku, chyba ze wkręcali czujnik, w co watpię, bo im sie nie bardzo chce w taka brudną robotę bawić.
                      Pozdr.
                      VW Sharan AUY 115 PS, Seat Cordoba ASZ 131 PS

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X